Koffie met de Aeropress, waar begin je?Om je op weg te helpen met het zetten van koffie is er online van alles te vinden. Maar wat nu als je zoekt naar hulp op een manier die voor jou werkt? Daar komt onze brewguide van pas. Een gids die je gaat helpen met het optimaal gebruiken van je favoriete filter zetmethode, op elk niveau. En dat is precies wat deze guide zo nuttig maakt. Je krijgt dus ook niet één recept waar je het mee moet doen. In plaats daarvan geven we recepten op 3 niveau's, "beginner", "thuisbarista" en "wereldkampioen". Voor elk van deze niveau's leggen we de focus op de dingen die volgens ons exact passen bij dat type gebruiker en hopen we je uit te dagen om ook eens een stapje verder te kijken dan je misschien nu al doet.
Koffie zetten op 3 niveaus!Om dit te doen hebben we per niveau een overzicht van de spullen die een koffiedrinker van dat level waarschijnlijk al in huis heeft, of waar je naar kan kijken als je wil groeien naar het volgende stapje.
BeginnerEen startende koffiedrinker, nog nieuw in wat er allemaal mogelijk is, maar je wil wel eens weten wat je allemaal kan ontdekken en hoe je koffie thuis kan gaan drinken. Je hebt net je Aeropress uitgepakt en gaat beginnen, wat heb je sowieso nodig?
Optioneel kun je nog je keukenweegschaal er bij pakken, maar dat is zeker niet nodig dus voor de beginner methode laten we die lekker achterwegen. |
|
BeginnerNet een Aeropress gekocht, en nu wil je beginnen! |
|
|
Je hebt de aeropress net uitgepakt en bent klaar voor je eerste kop koffie. De beste start is dan vaak om in de doos te kijken en te zien wat je daar allemaal gaat vinden. Daartussen zit een handleiding met een mooi overzichtelijk recept, exact wat ook ons advies zou zijn als recept voor een beginner.
Het is daarna altijd nog slim om de koffie kort te roeren, maar geniet van je heerlijke koffie gezet met de Aeropress!
|
ThuisbaristaLekker koffie aan het zetten en klaar voor de volgende stap. |
|
|
Het volgende recept gaat er vanuit dat je al een stapje verder bent. En we gaan dus ook aan het werk met een paar extra tools zoals een weegschaal, een waterkoker op temperatuur en als grootste verschil een koffiemolen. Dit is het recept zoals ik Aeropress zelf thuis zou zetten, met een perfecte balans tussen overheerlijke koffie en niet al te veel moeite.
Geniet van je koffie! |
|
WereldkampioenschapAeropress, maar dan zonder begrenzing! |
|
|
Voor het wereldkampioenschaps recept gaan alle remmen los. Niets is meer te gek en we hebben dus ook zo veel mogelijk van de hulpmiddelen gebruikt die we hebben kunnen vinden. Dit is niet iets dat we van iedereen verwachten, maar het is zeker waard om het een keer te proberen!
|
|
|
En nu aan de slag!Dit is een perfecte start om overheerlijke koffie te gaan zetten. Maar natuurlijk zijn deze recepten nooit direct 100% perfect en zal met elke combinatie van koffie en molen het resultaat anders gaan zijn. Voel je dan dus ook gewoon vrij om zo veel mogelijk te proberen, want uiteindelijk is je persoonlijke smaak het aller belangrijkst! En dat is misschien ook wel een van de mooiste dingen aan de Aeropress. Het is een mega veelzijdige zetmethode, en ook wij zijn nooit uitgeleerd. Wil je weten of wij nog nieuw inzichten hebben, en hoe wij op dit moment onze Aeropress gebruiken? Loop zeker even bij ons binnen in de winkel! Daar ben je natuurlijk ook van harte welkom als je nog geen Aeropress hebt, of kijk daarvoor op onze site! |








Laat een reactie achter
Deze site wordt beschermd door hCaptcha en het privacybeleid en de servicevoorwaarden van hCaptcha zijn van toepassing.